Results – Sunday October 10th 2010

Round 2 of the Lancashire Sunday Trophy, a number of re-arranged 3rd Round Gledhill ties and league action across all five Divisions.  What more could you ask for?  Courtesy of the BFSFA committee here are this morning's results.  The league tables have been updated and next week's fixtures are now on-line. 


BFSFA Logo

Gledhill Trophy – Round 3

FC Eden 8-1 Bloomfield Hotel FC

Pulcinellas FC 2-1 Ashiana FC

Spindles FC 4-3 Stable Bar FC

Christ the King FC 3-2 Grand Designs FC

Premier Division

Blackpool Rangers FC 4-2 Northern Care FC

Division 1

Golden Eagle FC 2-4 Shovels FC

Highfield Social FC 0-8 Fleetwood Gym FC

Mythop Leisure FC 3-4 Bloomfield Vets FC

The County FC 4-1 Highbury Vets FC

West Coast Tackle Postal FC 1-2 Great Eccleston FC

Division 2

C&G Electrical FC 5-1 Dockers FC

Northern Care Reserves FC 1-2 Wrea Green FC

Number Four Rangers FC 2-3 Blackpool Catholic Club FC

Real Burlington FC 3-2 Fleetwood Kings FC

Squirrel FC 4-1 Layton Institute FC

Division 3

Boars Head FC 10-3 Blue Room FC

Wilo FC 1-5 Blackpool Lane Ends FC

Lane Ends FC 1-4 FC Rangers

Marshall Court Sandpiper FC 3-1 Teamsport90 FC

No4 Celtic FC 2-5 FC Kingsfield

St Annes FC 2-5 Old England FC

Division 4

Blackpool Catholic Colts FC 2-5 Lane Ends Reserves FC

Clifton Arms FC 4-3 Waterloo Hotspurs FC

No1 Club FC 2-0 CBFC Choices Furniture

Metrostars FC 2-1 DH Gas FC

Waterloo Pub FC 2-2 Truncheon FC

XK FC 1-2 The Sun Inn FC

Nayler Group LFA Sunday Trophy – Round 2

A.C. Muldoons 0-1 Fishwick Rangers

AFC Lostock Hall 5-0 Quilligans

Aspull Juniors 5-2 Chillis

Cronkeyshaw 1-5 New Meadow Street Labour Club

Darwen Victoria 1-13 Poulton Youth

East Lancs United 2-3 Walton Athletic

Euxton Corinthians 5-2 London Victoria

Farnworth Canary A-A AFC Brigg

Fulwood Park Rangers 1-10 Ribbleton

Gardeners Arms (Rochdale) 1-3 North Star (Rochdale)

Gardners Arms (Fleetwood) 2-3 Tarleton Corinthians

Greenlands (Preston) 3-1 Smokies Farnworth

Gregson Lane Wanderers 1-7 Lostock Hall

Heaton United 1-8 Acregate Lane Labour Club

Highfield (Rochdale) 0-2 Highfield Grange

Ingol Rangers 13-0 Leigh Bar Bliss

Lea 1-3 Copper Pot

Littleborough 11-0 Mark Twain Nomads

Lower Darwen 0-5 Fylde Coast Gate Company

Midland Phoenix 2-0 Wrea Green

Mill Hill (Blackburn) 3-1 Cadley

New Farington House 5-1 Olympic Athletic

New Gardeners 1-1 Devonshire Arms

Devonshire Arms won 4-3 on penalties

Ossy Hotspurs 5-1 Tanterton

Penwortham Hill Rovers 0-5 Newton Arms

Plungington Celtic 3-4 AFC Additions (Fleetwood)

Preston City 6-0 Bay Horse (Chorley)

Preston Town 5-3 AFC Ashwood

Rochdalians AFC 4-0 Wilkies Tavern

Sacred Heart (Colne) 3-3 The Hoop & Mallet Callands

The Hoop & Mallet Callands won 4-3 on penalties

The Pleasant Inn 1-5 Canaries

Westhoughton Town 0-3 North Star (Wigan)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *